Gabinet Weterynaryjny Mila, ul. Strażacka 1B, 87-100 Kowalewo Pomorskie

|

Telefoniczna rejestracja wizyt: +48 507 792 308

-

Trwa ładowanie strony

Nous vous remercions pour votre email !
Nous vous contacterons dans les plus brefs délais.

lekarz weterynarii
Emilia Chmielewska

lekarz weterynarii - Emilia Chmielewska
Pewnie nasunęło Ci się pytanie kim jestem?

Nazywam się Emilia Chmielewska jestem Lekarzem Weterynarii oraz Przedsiębiorcą, Właścicielką praktyki weterynaryjnej Gabinet Weterynaryjny MILA oraz Sklepu zoologiczno- Wędkarskiego MILAVET i sklepu internetowego MILAVET.PL.

Moja miłość do weterynarii rozwinęła się gdy byłam jeszcze dzieckiem. Zwierzęta w moim domu rodzinnym były od zawsze. Zawsze też znalazła się okazja aby udzielić pomocy zabiedzonemu, bezdomnemu zwierzakowi. Był też taki czas kiedy mój Tato prowadził hurtownię zoologiczną w Gdynii i ja byłam tą, która opiekowała się wszystkimi zwierzakami. To było moje MAŁE ZOO ❤️. Od rybek akwariowych, myszek, chomiczków, świnek morskich, króliczków, papużek tych mniejszych i tych większych, poprzez kanarki, zeberki aż po koty. To był czas kiedy wiedza zdobyta z książek w bibliotece przeplatała się ze zdobywaną wiedzą praktyczną. Od tego czasu sama dziedzina akwarystyki i zoologii ewoluowała bardzo mocno.

Studia / Praktyka

Podążając za pasją studia skończyłam na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie.

Jako młoda lekarka po studiach odbyłam staż w małym miasteczku - skupiającym tereny miejskie i wiejskie - w Kowalewie Pomorskim, niedaleko Torunia. Jako „żądna wiedzy praktycznej” osoba byłam zachwycona możliwościami jakie stworzył mi los. Były to jeszcze czasy kiedy istniały drobne hodowle przydomowe i w każdym gospodarstwie był inwentarz. Tutaj zdobyłam doświadczenie w pracy stacjonarnej oraz terenowej jako lekarz weterynarii. Dzięki wiedzy i doświadczeniu lek. wet. Pawła Mielczarskiego otworzyłam się na świat zwierząt gospodarskich. To on nauczył mnie jak zachowywać się wśród zwierząt, których zachowania nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć. Pokazał jak pracować bezpiecznie, jak korzystać z pomocy tego co mamy wokół i jak w sytuacjach niebezpiecznych zachować zimną krew i spokój. Jego powiedzenie do dnia dzisiejszego dźwięczy mi w uszach „Emilka, tylko spokój nas uratuje!". I w sytuacjach kiedy dzieje się coś nieprzewidzianego i niepożądanego te słowa wracają do mnie jak mantra, nawet w życiu prywatnym. Udało nam się stworzyć zgrany zespół.

Praktyka weterynaryjna

Po odbyciu stażu lek. wet. Paweł Mielczarski zaproponował mi przejęcie praktyki weterynaryjnej w Kowalewie Pomorskim. I tak oto tu osiadłam. Mieszkam i pracuję tutaj do dnia dzisiejszego, stale rozwijając się i poszerzając wiedzę oraz zdobywając doświadczenie. Jestem zwolenniczką medycyny profilaktycznej i rutynowych wizyt u lekarza weterynarii, które są najlepszym sposobem na zapewnienie zwierzętom dłuższego życia na jakie zasługują. Ważne jest, aby właściciele zwierząt wiedzieli i rozumieli, że dobre zdrowie i samopoczucie zwierząt bezpośrednio koreluje ze zdrowiem i dobrostanem ludzi. Szczęśliwe i zdrowe zwierzęta to zdrowi i szczęśliwi ludzie..

W 2011 roku przy praktyce weterynaryjnej otworzyłam sklep zoologiczno- wędkarski w Kowalewie Pomorskim, stwarzając sobie jeszcze większe możliwości do zdobywania wiedzy i doświadczenia, jednocześnie poznając problemy i trudności z jakimi borykają się właściciele zwierząt. Dzięki połączeniu pasji i doświadczenia stworzyłam miejsce, w którym mogę dostarczać odpowiednie produkty i akcesoria dla zwierząt, mając na względzie ich dobre samopoczucie i jak najlepszą opiekę.

Od 2012 roku pracuję również jako Urzędowy Lekarz Weterynarii- dbając o zdrowie ludzi- prowadzę terenową Stację Wytrawiania Mięsa w Kowalewie Pomorskim, w której przeprowadzam badanie mięsa świń i dzików na obecność włośni.

Sklep internetowy milavet.pl

Tuż przed pandemią zdecydowałam się na poszerzenie swojej działalności o Internetowy Sklep Zoologiczno- Wędkarski MILAVET.PL. Umieszczam w nim produkty sprawdzone oraz takie, które uważam, że są godne zauważenia i polecenia. MILAVET.PL to połączenie pasji z miłością do zwierząt oraz do natury ❤️ oparte na wieloletnim doświadczeniu.

Prywatnie razem z mężem Krzysztofem oraz czwórką dzieci – Julią, Jackiem, Kubusiem i Krzysiem mieszkamy w Kowalewie Pomorskim. Wspierając się nawzajem każde z nas ma możliwość realizacji swoich pasji w zgodzie ze samym sobą ❤️


Dziękuję za poświęcony mi czas. Mam nadzieję, że zainspirowałam Cię drogi Czytelniku to spełniania marzeń i realizacji swoich pasji.